Theme Settings

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Wyczyść

.

.

CAVITY PROTECTION WAX

Wosk ochronny do profili zamkniętych

pojemność opakowania: 1000ml / 500ml spray

98,00 zł
brutto
pojemność
  • 1l
  • 500ml (spray)
Ilość

Opis i właściwości produktu:

Fertan CAVITY PROTECTION WAX to produkt na bazie wosku, opracowany specjalnie do karoserii pojazdów we wnękach i profilach zamkniętych. Po nałożeniu, produkt tworzy przezroczystą, elastyczną warstwę, która zapewnia doskonałą i długotrwałą ochronę przed procesami korozyjnymi. Wosk ochronny CAVITY PROTECTION WAX spełnia wysokie wymagania przemysłu motoryzacyjnego w zakresie ochrony profili zamkniętych, również w odniesieniu do obróbki oraz wymagań ochrony środowiska. Przed zabezpieczeniem powierzchni woskiem CAVITY PROTECTION WAX należy usunąć istniejącą korozję we wnęce. W tym celu należy użyć konwertera rdzy FERTAN.

Jednolita warstwa ochronna wosku pozostaje elastyczna przez długie lata, a mikropęknięcia, powstałe np. ze względu na pracę nadwozia, zamykają się automatycznie i zachowują optymalną ochronę. Warstwa ochronna nie jest rozpuszczalna przez większość rozpuszczalników lub środków czyszczących.

Sposób użycia:

Dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Do wnęk i profili zamkniętych produkt aplikować za pomocą dyszy 360°.  Zaleca się użycie oryginalnych otworów wykonanych przez producenta lub w razie potrzeby, wywiercenie nowych otworów, aby dotrzeć do głębokich części wnęk. Optymalna temperatura otoczenia, produktu i powierzchni zabezpieczanych powinny wynosić ok. 20°C. Wosk należy nakładać w kilku cienkich warstwach. Każda warstwa powinna wyschnąć co najmniej 2 godz. (najlepiej 12 godz.) przed nałożeniem kolejnej warstwy. Produkt nie kapie i nie ścieka. Ewentualne świeże plamy należy usuwać za pomocą benzyny lakowej.

Po usunięciu rdzy za pomocą konwertera FERTAN i przed nałożeniem wosku ochronnego do profili zamkniętych CAVITY PROTECTION WAX, zaleca się użycie silnie penetrującego wosku wstępnego PREWAX celem doskonałego uszczelnienia.

opakowanie 1000ml:

Ciśnienie robocze:

  • pistolet ssący typ UBS z dyszą 360° (4-9 bar);
  • pistolet pneumatyczny natryskowy z dyszą 360° (3-4,5 bar)

opakowanie spray 500ml:

  • Do aerozolu dołączono rurkę dł. 60cm z dyszą  360°.
  • Po użyciu obrócić puszkę i rozpylać chwilę celem oczyszczenia dyszy /dotyczy aerozolu/

Zagrożenia i wskazówki bezpieczeństwa

Przed użyciem produktu należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa umieszczonymi na nim.

Producent: FERTAN GmbH (Niemcy)

FERTAN28410

PRODUKTY POWIĄZANE